• SZUKAJ PRODUKTU
  Meble VOX >> Kolekacja mebli >> Classic


Dostępna kolorystyka w kolekcji Classic :      Inspiracje
Kolekcja mebli Classic zaprojektowana jest przez Mariusza Małeckiego (Zibena). Jak wskazuje na to już sama nazwa, meble inspirowane są stylem klasycznym z jego przywiązaniem do szlachetnych kształtów i dekoracyjnością detali. Meble mają proste, geometryczne bryły, a subtelnym nawiązaniem do sztuki antyku są wysokie cokoły i lekko rozszerzające się ku górze wieńce mebli. Fronty mebli wykończone są pionową, szeroką, frezowaną w prążki listwą, która na czołach szuflad układa się w kopertowy wzór. Meble występują w eleganckiej kolorystyce ciemnego dębu. Nowoczesnym akcentem jest dekoracyjne obrzeże w kolorze aluminium pod wieńcami i nad cokołami brył mebli.


Jakość i funkcjonalność
W kolekcji Classic zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań funkcjonalnych. Przykładem może być łóżko sypialniane występujące w kilku rozmiarach (również o długości 220cm), z możliwością wyboru szczytu z półkami, oświetleniem lub prostego czy też pojemnika na pościel pod całą powierzchnią materaca. Aż trzy rodzaje szaf dostosowanych do indywidualnych potrzeb z oświetleniem, lustrem czy dodatkowym wyposażeniem to pomysł na aranżację nowoczesnej garderoby.Do salonu zaprojektowano kilka rodzajów komód, regały i przeszklone witryny. Wszystkie kolekcje mebli Vox posiadają 2-letnią gwarancję (również na wykończenia).


Materiał
Meble z kolekcji Classic wykonane są z nowoczesnej płyty laminowanej o wyraźnej fakturze drewna, która cechuje się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia, działanie wysokiej temperatury, wilgoć. Wiele elementów konstrukcyjnych oraz nóżki mebli z naturalnego drewna, frezowane listwy z mdf-u. W szufladach wykorzystano prowadnice Quadro z funkcją cichego domykania, zapewniające komfort użytkowania nawet przy dużym obciążeniu. W kolekcji zastosowano nowoczesny system przyciskowego zamykania bez uchwytów.