• SZUKAJ PRODUKTU
Meble VOX >> Dlaczego VOX

Dlaczego VOX - To nas wyróżnia spośród innych.

STYL
- Charakterystyczny styl i wysoka jakość wykonania mebli
- Stosowane najnowsze światowe trendy designu
- Wspołpraca z najlepszymi projektantami
- Różnorodność stylistyczna i bogate wzornictwo

Nasze meble zostały nagrodzone wieloma medalami i wyróżnieniami Międzynarodowych Targów Poznańskich, a w 2004 roku prestiżowym Wielkim Złotym Medalem przyznanym "najlepszym z najlepszych". Niewiele firm meblarskich może się poszczycić takim osiągnięciem. Meble VOX docenili już klienci w 36 krajach świata.


MATERIAŁY
Meble VOX wykonane są w większości z płyty drewnopochodnej, laminowanej. Elementy ozdobne mebli są z:
- litego drewna np. lezyny, listwy i korony wieńców, baldachimy, nogi mebli
- płyty MDF np. listwy wykończeniowe w niektórych kolekcjach
- ściany tylne szaf i regałów oraz dna szuflad wykonane są z płyty HDF

Bardzo ważna jest dla nas solidność materiałów, z których powstają nasze meble. Zarówno elementy drewniane i drewnopochodne, jak i okucia są najwyższej jakości, pozyskiwane z najlepszych polskich fabryk, wchodzących w skład światowych koncernów.


OKUCIA
- Wszystkie nasze okucia sa ukryte
- W części zewnętrznej nie widać żadnych otworów ani śrub
- Okucia wewnętrzne zabezpieczone są plastikowymi zaślepkami w kolorze mebla
- Zawiasy stosowane w naszych mają dużą średnice dzieki czemu:
      - mają większą trwałość
      - pozwalją na dłuższe użytkowanie
      - drzwi nie odadają
- W szufladach wykorzystywane są prowadnice Quadro, rolkowe chichobieżne


ATESTY I CERTIFIKATY
- Meble VOX to połączenie tradycji stolarskiej z technologią XXI wieku. Niektóre elementy są nadal wykańczane ręcznie. Jednocześnie do produkcji mebli wykorzystywane są najnowszego typu maszyny o diamentowych ostrzach, sterowane komputerowo, których dokładność cięcia sięga dziesiątych milimetra.
- Firma VOX rozpoczynała swoją działalności produkując meble dla dzieci. Tworzenie mebli dziecięcych wymaga trzymania się ściśle określonych, bardzo wysokich standardów jakości. Te same surowe standardy są obecnie stosowane przy produkcji mebli dla dorosłych. Zarówno materiały, z których są wykonane, jak i same meble posiadają odpowiednie atesty.
- Wszystkie meble mają klasę higieniczność E1, potwierdzoną atestami Instytutu Technologii Drewna - jedynej w Polsce jednostki akredytowanej przy Unii Europejskiej. Oznacza to, że materiały, z których są wykonane są ekologiczne i spełniają światowe standardy w tym zakresie. Wydanie atestów jest poprzedzone badaniami. Aby otrzymać klasę E1, meble muszą spełniać surowe normy. Wszystkie meble VOX mogą być użytkowane nawet w pokojach dla małych dzieci.
- Testowana wytrzymałość okuć - nawet przy codziennym, intensywnym użytkowaniu okucia się nie zniszczą. Testy są wykonywane przez maszyny, które kilka tysięcy razy otwierają i zamykają szuflady i drzwi szaf by potwierdzić trwałość prowadnic i okuć oraz całych mebli.
- Bezpieczeństwo - przy właściwym użytkowaniu, meble nie stanowią zagrożenia, są stabilne, higieniczne, trwałe.


ZABEZPIECZENIA
Pomimo posiadania atestów, wprowadzamy różnego typu dodatkowe zabezpieczenia:
- Elementem zwiększającym bezpieczeństwo korzystania z szaf jest specjalny pasek, dzięki któremu szafę można przymocować do ściany - nawet przy gwałtownym otwarciu drzwi, szafa nie przewróci się. Takie mocowanie jest na przykład wymagane na bardzo rygorystycznym pod względem norm bezpieczeństwa rynku Stanów Zjednoczonych.
- Szafy i regały VOX nie chwieją się, nawet gdy nie są w pełni obciążone. Wynika to z konstrukcji mebli - niektóre z półek są przegrodami, czyli są zamocowane na stałe. Usztywniają mebel. Tylne ściany są dodatkowo wzmacniane przy pomocy specjalnych klinów, przybijanych podczas mocowania ściany do korpusu.
- Blaty biurek we wszystkich kolekcjach są zabezpieczone obrzeżem PCV dopasowanym do barwy mebla. Obrzeże jest trwałe, zapobiega wyszczerbianiu się krawędzi biurka i haczenia odzieży, co jest szczególnie ważne, gdy przy biurku pracują dzieci.
- Oskrzynie łóżek, wykonane zostały z grubszej płyty (22 mm), która jest sztywniejsza, dzięki niej łóżko staje się bardziej wytrzymałe. Okucia stosowane przy łóżkach są specjalnie dobrane, przygotowane na większe obciążenia, a listwy, na których opiera się materac wykonane z litego drewna, dzięki czemu są elastyczne.
- Szyby regałów i szklane półki są bezpieczne - wykonane z hartowanego szkła, gdy się stłuką, kruszą się na drobne kawałki, które nie stanowią zagrożenia (podobnie jak szyby samochodowe).
- Lustra są naklejane na płytę - nawet gdy szkło pęknie, będą się jej trzymały, nie skaleczą.


UDOGODNIENIA
- Meble VOX są pakowane w postaci gotowych podzespołów. Wszystkie elementy ozdobne - listwy, lezyny, a także prowadnice są przymocowane fabrycznie do poszczególnych elementów mebli. Montaż jest dzięki temu łatwiejszy, mniej pracochłonny, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo popełnienia błędu.
- Większość szaf ma wewnętrzne oświetlenie, które ułatwia znajdowanie potrzebnych rzeczy, nawet bez włączania górnego światła w pokoju.
- Szafy, regały, komody są w dolnej części tylnej ściany specjalnie profilowane (wycięcie na listwę przypodłogową) lub mają "cofnięte" nogi, dzięki czemu można je dostawić do samej ściany.
- Meble łatwo poziomować, gdyż do każdego kartonu dodawane są specjalne kliny różnej wielkości. Gdy meble są dobrze wypoziomowane, drzwi szaf nie otwierają się samoczynnie, a szuflady łatwiej wysuwają.

                                                                                                                                                      >> Powrót do góry strony