• SZUKAJ PRODUKTU
  Meble VOX >> Kolekacja mebli >> Evolve


Dostępna kolorystyka w kolekcji Evolve :       korpus meblaInspiracje
Evolve to kolekcja innowacyjnych mebli młodzieżowych zaprojektowanych dla Meble Vox przez Michała Biernackiego. W projekcie został wykorzystany innowacyjny sposób pracy multidyscyplinarnego zespołu specjalistów: rodziców, pedagogów, etnografów, psychologów. Przeprowadzone zostały badania i analizy potrzeb nastolatków pod kątem stylu życia, nowych aktywności, hobby i oczekiwań, jakie wiążą się z aranżacją ich pokojów. Kolekcja Evolve realizuje oczekiwania nastolatków na kilku poziomach. Daje im możliwość zaznaczenia indywidualności, ekspresji, aby, by pokój stanowił rodzaj identyfikacji, manifestu "ja". Dzięki oryginalnym frontom - tablicom w kolekcji Evolve można zmieniać wygląd mebli w zależności od nastroju, mody, zainteresowań.


Jakość i funkcjonalność
W warstwie wizualnej meble mają nowoczesne, lekkie bryły o charakterystycznych, ustawionych pod kątem, skierowanym do środka frontach oraz zaokrąglonych narożnikach. Innowacyjne rozwiązania zastosowano w szafie dwudrzwiowej, gdzie jedno skrzydło drzwi stanowi tablicę do pisania kredą, a drugie jest tablicą magnetyczną do pisania zmywalnymi mazakami lub do przyczepiania magnesów. W ten sposób może pełnić rolę komunikatora, słupa ogłoszeniowego, galerii fotografii, plakatów, wszystko zależy od właściciela pokoju i jego osobowości i nastroju. Szare gumki tworzące oryginalną sieć krzyżujących się linii na froncie szafy ułatwiają wieszanie materiałów. Meblem multifunkcyjnym jest kanapa z wygodnym, grubym materacem i dużą szufladą - pojemnikiem na pościel lub miejscem na dodatkowy materac np. dla gości. U szczytu zamocowane jest proste, mobilne biurko, poruszające się wzdłuż całej ramy łóżka, dzięki czemu można wygodnie pracować na laptopie lub czytać książkę leżąc w łóżku. Mobilne biurko wyposażone jest z jednej strony w otwarte półki, z drugiej w szuflady. Do wyboru także biurko wolnostojące o lekkiej bryle, z szufladami po jednej stronie, na smukłej metalowej nodze po drugiej stronie. Na blacie, w narożniku biurka można ustawić nowoczesną, niską ściankę wykonaną z lakierowanej blachy, która służy jako tablica magnetyczna, a zarazem rodzaj parawanu wydzielającego przestrzeń do pracy. Meble mają pojemne szafki i szuflady. Aby dodatkowo powiększyć przestrzeń przechowywania, wystarczy dodać nadstawki do szafy i regału.


Materiał
W kolekcji Evolve naturalna, jasna kolorystyka dębu cynamonowego, łączy się z frontami w żywych odcieniach np. żółci, turkusu, spokojnej bieli i szarości, kontrastując z licznymi elementami z lakierowanej blachy. Korpusy mebli wykonane z laminatu. Fronty komód do wyboru - z kolorowego laminatu lub z nakładką z tablicą magnetyczną. Meble posiadają przyciskowy system zamykania push-open.