• SZUKAJ PRODUKTU
  Meble VOX >> Kolekacja mebli >> HiFi


Dostępna kolorystyka w kolekcji HiFi :       beż dąb ciemny taupe dąb ciemny/szary/beż dąb ciemny/beżInspiracje
Kolekcja HiFi w nowoczesny sposób wykorzystuje język architektury w wyposażeniu wnętrz. Minimalizm, geometryzacja kształtów, zaskakujące formy dotąd tradycyjnie wyglądających brył mebli to cechy charakterystyczne tej kolekcji. Modernistyczne, proste kształty bez zdobień, układ brył oparty na pionowych i poziomych liniach nawiązują do ikon architektury z połowy XX wieku. Hasła odnoszące się do architektury "Less is more" (Mniej znaczy więcej) Miesa van der Rohe czy "Form follows function" (Forma podąża za funkcją) Louisa Sullivana, mają swoje głębokie uzasadnienie w tej kolekcji. Projektantką kolekcji HiFi jest Marta Krupińska.


Jakość i funkcjonalność
Cechą charakterystyczną tej kolekcji jest modułowość, co oznacza, że każda z aranżacji może być niepowtarzalna, bo tworzymy ją z wybranych przez siebie elementów (modułów) kolekcji, takich, jak: komody, półki, szafy regały itp. Bryły oparte są na geometrycznej formie prostopadłościanu, ale łączą w sobie kilka elementów poziomych lub pionowych, co tworzy złudzenie zatarcia granic między poszczególnymi meblami. Dodatkowo liniowy układ podkreśla kolorystyka - meble występują w trzech uzupełniających się, naturalnych kolorach: beżowym, taupe i ciemnym dębie. W kolekcji jest dużo elementów do powieszenia na ścianie, dzięki czemu wnętrza są bardziej przestronne nie tracąc na swojej funkcjonalności. Dostępne w HiFi meble pozwalają na wyposażenie pokoju dziennego oraz biura. Meble posiadają dotykowy system otwierania, dzięki czemu mamy efekt idealnie gładkich frontów bez uchwytów.


Materiał
Kolekcja mebli HiFi wykonana jest z płyty laminowanej. Zaletami tego materiału są: odporność na zarysowania i uszkodzenia, działanie wilgoci, wchłanianie barwnych płynów, jest łatwa w utrzymaniu czystości, wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką.