• SZUKAJ PRODUKTU
  Meble VOX >> Kolekacja mebli >> Inbox


Dostępna kolorystyka w kolekcji Inbox :      


Inspiracje
Kolekcja InBox zaprojektowana została dla marki Meble Vox przez Piotra Kuchcińskiego. W projekcie widoczne są wyraźne inspiracje architekturą, włoskim minimalizmem oraz kolorystyką natury. InBox to kolekcja mebli nowoczesnych, o kubistycznych formach. Nazwa InBox (z ang. "w pudełku") nawiązuje do charakterystycznego modelu brył - otwartego od góry korpusu, w którym umieszczona została właściwa skrzynia mebla. Prostopadłościany, sześciany - bryły doskonałe, które można zestawiać modułowo i dzięki temu modelować wnętrza indywidualnie. Niskie multiplikowane komody, łączone ze sobą ławy, półki, panel rtv do zawieszenia ekranu telewizora, wiszące komody - kolekcja InBox wykorzystuje najnowsze trendy wnętrzarskie i uwalnia zagarniętą przez ciężar tradycyjnych mebli przestrzeń. Kombinacje brył pozwalają na aranżację pokoju dziennego, jadalni oraz gabinetu.


Jakość i funkcjonalność
Geometryzację kształtów podkreślają przecinające się linie proste krawędzi mebli. Zasadę tę widać w projekcie ławy z kwadratowym blatem i układem szerokich nóg połączonych w kształt litery T. Taki sam układ nóg wykorzystano w podstawie lampy stojącej wykończonej smukłym abażurem z tkaniny. Biurko wsparte jednym ramieniem na szafce z szufladami to kolejna architektoniczna konstrukcja InBoxa, tym razem do przestrzeni biurowej. Z myślą o funkcjonalności powstały wysuwane wieszaki w szafie ułatwiające przeglądanie garderoby, w kredensie zastosowano nowoczesne amortyzatory wyhamowujące otwieranie drzwi barku, a w szufladach komfortowe w użytkowaniu prowadnice. Meble wykorzystują do maksimum powierzchnię przechowywania.


Materiał
W kolekcji występuje połączenie bliskiej naturze kolorystyki - ciepły brąz orzecha z jasnym, czystym odcieniem szarości. Fronty mebli wykonane są z płyty laminowanej, lakierowanej na wysoki połysk (w komodach również blaty na wysoki połysk), korpusy z płyty laminowanej, drewnopochodnej. Podświetlane elementy np. panele ścienne i wnętrza barku tworzą wrażenie estetyczne, ale mają również znaczenie funkcjonalne. W kolekcji występują liczne elementy ze szkła dodające lekkości np.: ze szkła matowego, hartowanego w aluminiowej wąskiej ramie wykonane zostały drzwi kredensu oraz półek wiszących. W drzwiach i szufladach zastosowano specjalnie wyprofilowane listwy ułatwiają otwieranie (nie posiadają tradycyjnych uchwytów).