• SZUKAJ PRODUKTU
  Meble VOX >> Kolekacja mebli >> Kokeshi


Dostępna kolorystyka w kolekcji KOKESHI :      Inspiracje
Kokeshi to kolekcja inspirowana sztuką i architekturą japońską. Zaprojektowana została przez Mariusza Małeckiego (Zibena). Inspiracja architekturą Dalekiego Wschodu widoczna jest w elementach wykończeniowych - pagody , profilowane nóżki. Nazwa Kokeshi pochodzi od drewnianych laleczek, ręcznie wykonywanych przez japońskich artystów, które charakteryzują się doborem kontrastowej kolorystki oraz wykorzystaniem wzorów kwiatowych. Bryły mebli mają proste, geometryczne kształty "zawieszone" na oddzielonych od podstawy nóżkach o profilowanym, łukowatym kształcie. Dzięki temu sprawiają wrażenie lekkich.


Jakość i funkcjonalność
Meble posiadają oryginalne wyposażenie - szufladki wykonane z ekoskóry w dwóch kolorach (brązowym i ceglastym). Na uwagę zasługuje regał dwustronny z asymetryczną konstrukcją półek, który może oddzielać części pomieszczenia o różnych funkcjach. Oryginalny regał rtv o półkach różnej szerokości umożliwiający ustawienie telewizora czy sprzętu hi-fi o dowolnych wymiarach. Ma pojemne szuflady do przechowywania kolekcji płyt. Z kolei komoda z ruchomym blatem - to doskonałe miejscem do pracy w domu. Wszystkie kolekcje mebli Vox posiadają 2-letnią gwarancję (również na wykończenia).


Materiał
Meble z kolekcji Kokeshi wyróżniają się doborem wysokiej jakości naturalnych materiałów. Fronty wykonano z forniru bambusowego (naturalna okleina bambusowa), uchwyty, nóżki z drewna, a korpusy z płyty laminowanej drewnopochodnej w kolorze ciemnego dębu. Płyta wykorzystana w korpusach ma oryginalną fakturę drewna. Oprócz walorów estetycznych cechuje się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia, działanie wysokiej temperatury, uderzenia.